Oddział ZNP w Bielsku Białej

LIST PREZESA OKRĘGU ŚLĄSKIEGO ZNP z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

6 października 2023

Koleżanki i Koledzy
Nauczyciele i Pracownicy Niepedagogiczni!

W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego przyłączam się do słów Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego wyrażonych w Liście z okazji inauguracji roku 2023/2024. Niech te życzenia spełnią się jak najszybciej.

Życzę także, aby Wasza praca przebiegała w spokoju, w bezpiecznych warunkach, bez kolejnych rewolucji, bez ciągłych zmian. Abyście byli bezpieczni pod każdym względem – również finansowym, pracując, ciesząc się dobrym kontaktem z uczniami i współpracownikami, mając również czas na wytchnienie, czas dla rodziny.

To będzie trudne do realizacji w obecnych warunkach, ale walka trwa. Życzę, abyśmy jak najszybciej cieszyli się wspólnie szkołą marzeń na miarę XXI wieku – wolną, otwartą, kolorową i bezpieczną.

Bądźmy razem. Musimy wtedy być razem, „bo w jedności siła jest”.

Drodzy Uczniowie

Wakacje się skończyły. W nowym roku szkolnym życzę Wam wielu radosnych chwil w kontaktach z koleżankami i kolegami, ciekawych rozmów z nauczycielami, wytrwałości w nauce i kształtowaniu własnego rozwoju oraz powodzenia we wszystkich działaniach.

Jadwiga Aleksandra Rezler

Prezes Okręgu Śląskiego ZNP