Oddział ZNP w Bielsku Białej

APEL KOMISJI PEDAGOGICZNEJ ZOŚ ZNP

6 października 2023

Koleżanki, Koledzy,

Za kilka tygodni weźmiemy udział w wyborach, które zadecydują, w jakiej Polsce będziemy żyć i jaka będzie nasza polska szkoła.

Związek Nauczycielstwa Polskiego wielokrotnie sygnalizował potrzebę zmian w systemie edukacji. W ostatnich dwóch projektach – Miasteczku Edukacyjnym i pikiecie Lekcja obywatelska: Edukacja jest najważniejsza  przedstawiliśmy propozycje zmian, które powinny być wprowadzone w porozumieniu  z nauczycielami, pracownikami oświaty, rodzicami, a także z edukacyjnymi organizacjami pozarządowymi.

Nasze postulaty są ważne i warte rozpowszechnienia. Tylko tak możemy poprawić sytuację uczniów, wychowanków, studentów, nauczycieli, pracowników szkół wyższych.

Proponujemy:

Koleżanki, Koledzy,

Dzisiaj wyborów nie wygrywa się ani w Końskich, ani w Wieruszowie – wygrywa się również poprzez sprawny system krótkiej elektronicznej informacji.

Dlatego apelujemy do wszystkich ogniw związkowych o wykorzystanie swej istniejącej sieci informacji i jej rozbudowę oraz zamieszczanie w niej wypracowanego przez ZNP (w wyniku szerokich konsultacji) materiału na temat koniecznych zmian w naszej polskiej edukacji.

Pokażmy obietnice wyborcze poszczególnych komitetów wyborczych. Wskażmy te które chcą realizować nasze związkowe postulaty.

Starajmy się dotrzeć do całego naszego środowiska związkowego i oświatowego od młodych nauczycieli po seniorów oraz pracowników administracji i obsługi, od przedszkoli po szkolnictwo wyższe.

JEŻELI MY NIE WYKONAMY TEJ PRACY, TO KTO???

Członkowie Komisji Pedagogicznej ZOŚ ZNP

Katowice, 8 września 2023 r.